ویزا مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و بهترین روش برای مهاجرت، موضوع اصلی این نوشتار است که جنبه های اساسی آن با رویکردی تخصصی بررسی می شود. از مهم ترین سوالاتی که برای علاقه مندان به مهاجرت مطرح می شود این است که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کجاست؟ و به طور کلی بهترین روش برای مهاجرت چیست؟ نمی توان به همه افراد یک پاسخ واحد برای این پرسش داد، چرا که انتخاب بهترین کشور و بهترین روش برای مهاجرت باید با توجه به شرایط هر فرد صورت پذیرد.
بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ بیمه اجتماعی
به جرات می توان گفت که بیمه اجتماعی قوی در یک کشور، می تواند از عوامل مهم برای فراهم کردن یک زندگی با آرامش و ایده آل باشد. برای بسیاری از افراد مهم است که برای تامین هزینه های درمانی دغدغه ای نداشته باشند و اگر در آینده دچار سانحه یا بیماری شوند برای تامین هزینه های درمان دچار مشکل نشوند. اگر شما هم جزء این دسته می باشید احتمالاً بهتر است کشور آمریکا را برای مهاجرت انتخاب نکنید. به ازای آن به شما پیشنهاد می کنیم که کشورهای اروپایی پیشرفته را در نظر بگیرید که از بیمه تامین اجتماعی مطلوبی برخوردارند و از لحاظ پوشش هزینه های درمان بسیار عالی عمل می کنند.
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، در مقایسه ای که بین سیستم سلامت آمریکا و کشورهای ثروتمند اروپایی انجام شده است، رشد کشور آمریکا در کیفیت خدمات درمانی را کمتر عنوان کرده است. بخصوص در برخی موارد مانند میزان مرگ و میر، مرگ زودرس، مرگ در معرض مراقبت های بهداشتی و بار بیماری، ایالات متحده در مقایسه با سایر کشورها بهبود کمتری داشته است. در نمودار زیر کیفیت بیمه درمانی در کشور آمریکا با برخی از کشورهای ثروتمند دنیا مقایسه شده است.
بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ نزدیکی به ایران
فاصله تا ایران ممکن است برای برخی از افراد مهم باشد و این عامل را نیز برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در نظر بگیرند. ممکن است شما کسب و کاری در ایران دارید که از راه دور مدیریت می کنید و نمی خواهید اختلاف زمانی مانع برقراری ارتباط شما با کارمندتان یا سایر همکارانتان شود. یا اینکه برای مدیریت کار خود در ایران نیاز دارید که به صورت مرتب به ایران رفت و آمد داشته باشید. یا حتی فقط به دلیل وابستگی ها در ایران و دیدار از خانواده تمایل دارید که بتوانید با هزینه کم و سرعت بیشتر بین ایران و کشور مقصد مهاجرت خود رفت و آمد نمایید. در این صورت کشورهای اروپایی می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. چرا که اختلاف زمانی کمی با ایران دارند و هزینه و زمان کمتری برای رفت و آمد صرف خواهید کرد، علاوه بر این در کشوری مرفه و پیشرفته زندگی می کنید.
اما اگر مسافت برای شما اهمیتی ندارد و تنها به کیفیت زندگی در کشور مقصد اهمیت می دهید، کشورهای کانادا و آمریکا می توانند در کنار کشورهای اروپایی گزینه مناسبی برای شما باشند.
بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ شرایط آب و هوایی
شرایط آب و هوایی یک کشور نیز می تواند برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان دارای اهمیت باشد. بیشتر مناطق ایران آب و هوایی چهار فصل دارند و ساکنین روزهای آفتابی زیادی را در طول سال تجربه می کنند. به همین دلیل بسیاری از ایرانیان بهترین کشورهای چهارفصل دنیا را ترجیح می دهند و در کشورهای بسیار سرد ممکن است دچار افسردگی شوند. اگر شما نیز به دنبال شهری چهار فصل برای مهاجرت هستید، شهر وین در کشور اتریش می تواند یک انتخاب ایده آل باشد. چرا که علاوه بر آب و هوای مطلوب و چهار فصل، این شهر در ده سال متوالی رتبه بهترین شهر دنیا برای زندگی را کسب نموده است.
بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان تحصیل کرده
یکی از انتخاب هایی که ایرانیان تحصیل کرده برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دارند، ادامه تحصیل در کشور مقصد به همراه بورسیه تحصیلی می باشد. در صورتی که شما از رزومه تحصیلی مناسبی برخوردارید و تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارید می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. توجه داشته باشید که بورسیه تحصیل معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقاطع دیگر تنها در موارد استثنایی و در صورتی که رزومه ای بسیار قوی و متمایز داشته باشید می توانید بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی بگیرید. اگر موفق دریافت فول فاند در دانشگاه های کشورهای مطرح اروپایی، کانادا یا آمریکا شوید تمامی هزینه های تحصیل و زندگی شما در خارج از کشور تامین می شود و این روش می تواند جزء روش های کم هزینه محسوب گردد. برای تحصیل به همراه بورسیه باید رزومه خود را در اختیار اساتید دانشگاه ها قرار دهید و در صورتی که استادی شما را بپذیرد می توانید در دانشگاه ثبت نام کنید. شما می توانید شخصا اقدام کنید و یا اینکه فرم موجود در لینک زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان مؤسسه شرایط شما را برای دریافت بورسیه بررسی نموده و گزینه های مناسب برای شما را بیابند.
بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان
ایرانیانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و در زمینه تحصیل خود تخصص و سابقه کار دارند می توانند از طریق کار در خارج از کشور نیز اقدام به مهاجرت نمایند. در اغلب کشور ها شما برای اینکه بتوانید به کار بپردازید باید ابتدا یک پیشنهاد کار داشته باشید. اما کشورهای معدودی مانند آلمان و اتریش به شما اجازه می دهند که در مدت محدود 6 ماهه وارد آن ها شده و در خاک آن کشور به جستجوی کار بپردازید. کشور کانادا نیز دارای سیستمی امتیازبندی موسوم به اسکیل ورکر می باشد، که در صورتی که بتوانید امتیازات لازم را کسب نمایید از ابتدا اقامت دائم کانادا به شما اعطا می شود. این کشورها دارای صنعتی قوی می باشند و نیاز زیادی به نیروی کار دارند. اغلب رشته های فنی و مهندسی در این کشور ها از بازار کار مناسبی برخوردار هستند و از درآمد مطلوبی نیز برخوردارند. به عنوان مثال برای تخصص آی تی در کشور آلمان و سوئد حقوقی به میزان تقریبا 4،000 یورو پرداخت می شود.
برای اینکه بتوانید از شرایط بازار کار در کشورهای مختلف در دنیا آگاه شوید می توانید نمودار زیر را که به مقایسه نرخ بیکاری در کشورهای مطرح پرداخته است بررسی نمایید. در کشورهایی که نرخ بیکاری پایینی دارند شانس بالایی برای یافتن کار خواهید داشت اما کشورهای با نرخ بیکاری بالا از بدترین کشورها برای مهاجرت هستند.
بهترین کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان
اگر از توانایی مالی مناسبی برخوردارید می توانید در کشورهای پیشرفته در بیزنس هایی مانند مک دونالد یا برگر کینگ سرمایه گذاری کنید و درآمدی ثابت و عالی داشته باشید. این نوع بیزنس ها که با نام فرنچایز شناخته می شوند، می توانند با خرید رستوران های زنجیره ای انجام شوند و از آنجایی که تجارتی مانند مک دونالد و برگر کینگ بارها در مکان مختلف فعالیت کرده اند، می تواند تا حدود زیادی میزان سود آن را به صورت تضمینی پیش بینی کرد و جزء سرمایه گذاری های امن محسوب می شوند. برنامه های سرمایه گذاری متنوعی در کشورهای مختلف وجود دارد که برخی از آن ها فقط جنبه کسب سود دارند و برخی دیگر منجر به اخذ اقامت کشور مقصد نیز می گردد. شما با توجه به هدف خود از سرمایه گذاری و میزان سرمایه می توانید روش دلخواه و کشور ایده آل خود را انتخاب نمایید. 

این مطلب در تاریخ چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .