ویزا مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت کدام کشور است؟

بهترین کشور برای مهاجرت کدام کشور است؟ این مهم‌ترین سوالی است که برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند، پیش می‌آید. مساله‌ی مهاجرت از دیرباز دغدغه‌ی بسیاری از افرادی است که بنا به ‌دلایلی تصمیم به ‌ترک وطن خود گرفته‌اند. این تصمیم می‌تواند از روی اجبار، از روی نیاز، یا حتی از روی میل به ‌داشتن یک زندگی با کیفیت بالاتر یا دلایل متفاوت‌تری داشته باشد. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تصمیم گرفته‌اید از دیار و وطن خود دور شده و به ‌یک کشور دیگر مهاجرت کنید، به‌ احتمال زیاد دلایل قانع کننده‌ای برای خود دارید. بنا به ‌هر دلیلی که تصمیم به ‌مهاجرت گرفته باشید، باید بدانید که مهاجرت و شروع یک زندگی تازه، هماهنگی با شرایط کشور، و مکان جدید کار آسانی نخواهد بود. مهاجرت به ‌معنای واقعی می‌تواند تمامی زندگی شما، و حتی آینده و زندگی افراد مربوط به ‌شما، به خصوص خانواده‌تان را تحت تاثیر خود قرار دهد.
مهم‌‌ترین مشکلات مهاجرت
امروزه بسیاری از افراد از کشورهای فقیر، محروم، جنگ زده یا شرایط اقتصادی پایین، اقلیت‌های مذهبی، اقلیت‌های شغلی و همچنین اقلیت‌های جنسی، میزان بالای مهاجرت را به‌ خود اختصاص داده‌اند. همه می‌دانند که در مواجهه با زندگی جدید و محل جدید زندگی خود می‌توانند دچار چالش‌های بسیار زیادی شوند و نیاز به ‌صبر و زمان است تا بتوانند خود را با شرایط جدید وفق داده و موفق شوند زندگی نرمال خود را از صفر شروع کنند. تمام افرادی که تصمیم به ‌مهاجرت می‌گیرند به‌ دنبال شرایط زندگی بهتر نسبت به کشور خود با ویژگی‌های سطح بالا و همینطور درآمد مناسب، تحصیلات خوب، محیط زیست تمیز، امکانات رفاهی و مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی دارند. به ‌شما توصیه می‌کنیم در صورتی که تصمیم به ‌مهاجرت گرفته‌اید یا در شرف مهاجرت هستید، تحقیق کنید و از فرصت‌ها، قوانین و شرایط موجود در آن کشور با خبر باشید. می‌توان گفت بهترین کشور برای مهاجرت کشوری است که شرایط فرهنگی، دینی، اجتماعی، سیاسی و همینطور هزینه‌های زندگی و فرصت شغلی مناسبی برای شما فراهم کند.
چه پارامترهایی در انتخاب کشور مقصد مهم است؟
به ‌یاد داشته باشید برای برخی از کشورها، کشور مبداء که شما از آن آمده‌اید، بسیار مهم است و می‌تواند تاثیر بسزایی روی شرایط زندگی آینده‌ی شما در کشور جدید بگذارد. همیشه داشتن سرمایه‌ی بالا و هنگفت در امر مهاجرت به ‌کشورهای دیگر می‌تواند یک امتیاز بسیار مثبت برای شما باشد. اما امروزه و در چند سال اخیر بدبینی‌های زیادی به ‌دلیل اختلافات فرهنگی، دینی و همینطور ارتکاب جرائمی از سوی مهاجران در کشورهای مقصد به وجود آمده است. با وجود این شما باید فاکتورهای مهمی را همیشه مد نظر خود داشته باشید. در نظر گرفتن عواملی مانند نظام حقوقی، امنیت اجتماعی، امنیت شغلی، بیمه‌های سلامت، تامین اجتماعی، مالیات پرداختی، شرایط آب و هوایی و اقلیمی، شرایط دینی، زبان، قوانین مهاجرتی و وضعیت آینده‌ی فرزندان و خانواده‌ی شما بسیار مهم است. در صورتی که تخصص خاصی دارید باید به ‌شما بگوییم که بهترین کشور برای مهاجرت در میان کشورهایی که به‌ تحقیق و جستجوی آنها می‌پردازید، کشوری است که نیازمند تخصص و حرفه‌ی شما است، یا زمینه‌ای را فراهم کرده‌ است تا این گونه افراد متخصص بتوانند در آن زمینه فعالیت‌های لازم را انجام دهند.
تمامی موضوعاتی که در بالا به آنها شما اشاره شد تنها به ‌یک طرف ماجرا ختم می‌شوند. از طرفی دیگر باید در نظر داشته باشید که هر کشور شرایط مخصوص مهاجرتی خود را دارد و مهاجرت و انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت به ‌این راحتی‌ها نیست. گاهی در برخی از شرایط، نیازمندی‌ها و قوانین مهاجرتی آن چنان می‌توانند پیچیده باشند که بعد از مهاجرت شما به ‌کشور مقصد هم بتوانند شما را دچار مشکلات عدیده‌ای کنند. به ‌یاد داشته باشید همیشه میزان تحصیلات شما، حداکثر یا حداقل سن‌تان، آشنایی با زبان‌های خارجی، سرمایه‌ی شما، سابقه‌ی کار، مذهب و سابقه‌ی ارتکاب به جرائم شما در کشور خودتان می‌تواند تاثیر بسزایی در امور مهاجرت شما بگذارد. در تحقیقات اخیری که به ‌انجام رسیده است، کشور ایالات متحده‌ی آمریکا با ۱۶۵ میلیون نفر مهاجر و پس از آن بریتانیا، کانادا، و فرانسه هر یک با ۴۵ میلیون نفر جزء محبوب‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت به‌حساب می‌آیند. بعد از این کشورها، کشورهایی مانند اسپانیا، عربستان سعودی، آلمان و استرالیا هم کشورهای پرطرفدار بعدی در ردیف مهاجرپذیرترین کشورها قرار گرفته‌اند.
بهشت مهاجران کدام کشورها هستند؟
آمریکا معمولاً به ‌عنوان کشور فرصت‌های شغلی به ‌حساب می‌آید. تقریباً ۲۰ درصد از مهاجران جهان در آمریکا زندگی می‌کنند. به غیر از از آمریکا می‌توان کشور روسیه را نیز جزء کشورهای مهاجرپذیر محبوب در نظر گرفت. کشور آلمان را نیز نباید از یاد برد. باید اضافه کرد که در دهه‌های اخیر کشور عربستان توانسته است با ایجاد فرصت‌های شغلی بسیار مناسب، مهاجران بسیاری را به‌خود جذب کند. اما به یاد داشته باشید که ۸۵ درصد نیروهای مهاجر به‌ کشور عربستان صرفاً جهت کار به ‌آنجا مهاجرت کرده‌اند. از نظر مهاجرت پذیری ایرانی‌ها، کشور آمریکا در ردیف اول این فهرست قرار گرفته است و بعد از آن کشورهایی مانند امارات ، آلمان، کانادا، انگلیس، سوئد، استرالیا، هند، ترکیه و سایر کشورها قرار دارند.
به ‌هر علتی که تصمیم به ‌مهاجرت گرفته باشید، به ‌شما توصیه می‌کنیم تمامی جوانب و راه‌های ممکن و همین طور قوانین کشورهای مقصد را بسنجید تا بتوانید مشکلات مهاجرت خود را کمتر کنید. ما در اینجا قصد داریم چند کشور محبوب برای مهاجرت و همینطور چند کشور دیگر را که می‌توانند فرصت مهاجرتی خوبی باشند اما هنوز کشف نشده‌اند را به‌ شما معرفی کنیم. همانطور که می‌دانید، نمی‌توان به راحتی یک فهرست را تهیه کرد و اعلام کرد که این کشورها می‌توانند بهترین مقصدهای ممکن برای مهاجرت باشند، چرا که شرایط هر فرد، خواسته‌ها و شرایط لازم برای مهاجرت می‌توانند متفاوت باشند. شما به ‌عنوان یک فرد ایرانی می‌توانید کشورهای آسیایی، آفریقایی، اروپایی، و آمریکایی را برای مهاجرت خود انتخاب کنید و برای این انتخاب می‌توانید دلیل قانع کننده‌ای هم داشته باشید. به‌ همین خاطر ما سعی می‌کنیم چند کشور از سری کشورهای اروپایی و همین طور آسیایی را به ‌شما معرفی کنیم تا بتوانید در هنگام انتخاب خود لیست متنوعی از چند کشور برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت داشته باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت در آسیا
بحرین کشوری ثروتمند و مرفه
اولین کشور از میان کشورهای آسیایی و نزدیک به ‌کشور خودمان که می‌توان به ‌شما معرفی کرد، می‌تواند کشور بحرین باشد. همانطور که می‌دانید این کشور عرب نشین دارای میزان درآمد بسیار بالایی است و یکی از بهترین روش‌های ممکن برای مهاجرت به ‌بحرین، مهاجرت کاری است. اگر بتوانید از مهاجرین کاری موفق در کشور بحرین باشید، می‌توانید مطمئن باشید که سالانه از درآمد بسیار فراوانی برخوردار خواهید شد.
امارات، محبوب‌ترین کشور عرب نشین برای مهاجرت
کشور آسیایی دومی که ما به ‌شما می‌خواهیم معرفی کنیم، کشور امارات متحده‌ی عربی است. این کشور همانند کشور بحرین، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری محسوب می‌شود که دارای درآمد متوسط سالانه‌ی بسیار بالایی نیز است. به ‌یاد داشته باشید که این کشور در میان تمام کشورهای عرب نشین، محبوب‌ترین کشور برای مهاجرت انتخاب شده است. همچنین این کشور از لحاظ مزایای بیمه در سطح بسیار بالایی عمل می‌کند.
مالزی، کشوری مسلمان و جاذبه‌های فوق‌العاده گردشگری
کشور مالزی از جمله کشورهای پیشنهادی ما برای شما به‌ حساب می‌آید که با جمعیتی حدود ۷۰ درصد مسلمان نشین است. این کشور در نظرسنجی میان بهترین کشورهای مهاجرت در میان مسلمانان انتخاب شده است. کشور مالزی از انواع مختلف فرهنگ‌ها از جمله فرهنگ مالایی، هندی، و چینی را در خود جمع کرده است و به‌ یک مکان زیبا برای مسافرت و گردشگری تبدیل شده است. طبیعت بسیار زیبا و همینطور تنوع غذایی، از جمله غذای حلال در میان سایر غذاهای دنیا، می‌تواند جاذبه‌ی خوبی برای افراد ایرانی باشد. مالزی نیز می‌تواند مقصد مناسبی برای گرفتن ویزای کار برای شما باشد.
سنگاپور، بهشت کارآفرینی با قوانین سفت و سخت
سنگاپور یکی از بهترین محبوب‌ترین کشورها در میان انتخاب مهاجران برای مهاجرت است. این کشور با درآمد سالانه‌ی بسیار بالا یکی از مهاجرپذیرترین کشورها از لحاظ مهاجرت کاری است. اما به ‌یاد داشته باشید که اغلب مهاجران کاری و شغلی از شرایط زندگی خود در سنگاپور راضی نیستند. چرا که کشور سنگاپور دارای شرایط و قوانین سخت مهاجرتی است.

بهترین کشور برای مهاجرت در قاره‌ی آمریکا
آمریکا با قدرت اقتصادی بالا و جذاب برای ایرانیان

شاید بهتر باشد سری هم به ‌کشورهای اروپایی و همینطور آمریکایی بزنیم. یکی از بهترین کشورهای ممکن و همینطور محبوب‌ترین آنها در سال‌های اخیر برای مهاجرت، کشور آمریکا بوده است. آمریکا یکی از بهترین کشورهایی است که با داشتن بیشترین درصد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های معتبر در سراسر جهان، امکان تحصیل، فرصت‌های شغلی، و پیشرفت بسیار زیادی را برای دانشجویان بین المللی خود ایجاد می‌کند. به ‌یاد داشته باشید که تحصیل در آمریکا می‌تواند هزینه‌های بیشتری نسبت به ‌سایر کشورهای جهان به ‌شما تحمیل کند. آمریکا دارای اقتصاد بسیار قوی است که با زیرساخت‌های پیشرفته‌ی خود می‌تواند استاندارد بالایی از زندگی را در اختیار مهاجران خود قرار دهد.
کانادا، کشوری امن، مهاجرپذیر، اقتصاد قوی و با فرهنگ
بعد از کشور آمریکا می‌توان به کشور کانادا به عنوان یکی دیگر از کشورهای محبوب جهان برای مهاجرت اشاره کرد. امروزه افراد بسیار زیادی داوطلب ادامه‌ی تحصیل و زندگی در کشور کانادا هستند. دانشگاه‌های کانادا همانند دانشگاه‌های آمریکا از اعتبار بالایی برخوردار هستند و به ‌دلیل داشتن سطح علمی و آموزشی بالا، هر ساله تعداد بسیار زیادی دانشجو را از سراسر جهان می‌پذیرند. درآمد بالا و شرایط زندگی راحت می‌تواند از جمله فاکتورهایی باشد که هر مهاجری آرزوی زندگی در کشور کانادا را داشته باشد. کشور کانادا جزء کشورهای امن جهان است که می‌تواند آینده‌ی شغلی دانشجویان خود را تامین کند. این کشور دارای مردمی با فرهنگ با رفتاری دوستانه است که درهای خود را به ‌روی مردم تمام کشورهای دنیا باز کرده‌اند. میزان جرم و جنایت در کشور کانادا بسیار پایین است.
استرالیا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت
 و اما کشور محبوب و معتبر بعدی کشور استرالیا است. “سرزمین مهاجران” نامی است که کشور استرالیا به ‌خود اختصاص داده است. در واقع پیشرفت اقتصادی این کشور را می‌توان به ‌میزان مهاجرانی که از سرتاسر دنیا به ‌خود پذیرفته است مربوط دانست. اغلب مهاجران این کشور و مخصوصاً مهاجران ایرانی از طریق سرمایه‌گذاری، کار، یا تحصیل وارد این کشور می‌شوند. به ‌یاد داشته باشید فصل‌ها در کشور استرالیا برعکس کشور ما ایران است. این کشور از لحاظ تنوع جانوری و همینطور زیبایی طبیعتش، جزء کشورهای فوق العاده جذاب به ‌حساب می‌آید. مانند کشور کانادا، کشور استرالیا نیز از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار است و عموماً به ‌افرادی که دارای تخصص‌های خوب در زمینه‌ی شغلی خود هستند، با رویی بسیار گشاده برخورد می‌کند. این کشور همین طور دارای سیستم تحصیلی و بیمه‌های بهداشتی بسیار خوبی است.

بهترین کشور برای مهاجرت در اروپا
انگلیس، قدرت سیاسی بالا و ثبات سیاسی با هزینه زندگی بالا
کشور انگلستان اقتصادی بسیار قوی، بازار کار خوب، ثبات سیاسی و قدرت سیاسی بالایی دارد که باعث شده سطح زندگی مردم این کشور در سطح بسیار بالایی قرار گرفته باشد. ساختارهای اجتماعی پیشرفته و بالاترین میزان تحصیلات دانشگاهی در میان مردم، به ‌انضمام قوانین کسب و کار بسیار شفاف در این کشور، باعث شده که فساد اداری و اقتصادی بسیار پایینی بر آن حاکم باشد. افرادی با مهارت، حرفه، و دانش بالا می‌توانند پیشرفت بسیار خوبی در این کشور به ‌دست بیاورند. همانطور که اطلاع دارید انگلستان دارای دانشگاه‌های قدیمی بسیار معتبری مانند آکسفورد و کمبریج است. اما این را هم در نظر داشته باشید که هزینه‌های تحصیل در کشور انگلستان بسیار بالا است.
آلمان، تحصیلات رایگان با صنعت فوق‌العاده
کشور آلمان، به ارائه‌ی تحصیلات رایگان یا کم هزینه معروف است. اگر به ‌دنبال داشتن ویزای تحصیلی هستید، کشور آلمان می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این کشور صنعتی دارای منابع طبیعی بسیار خوب و درآمد اقتصادی بالایی است. آلمان دارای قوانین بسیار سخت و قوی در مورد زندگی اجتماعی و فردی است و می‌تواند محل خوبی برای جذب مهاجران باشد. اگر دارای تخصص ویژه‌ای هستید کشور ‌آلمان می‌تواند محیط مناسبی برای پرورش و استفاده از تخصص شما باشد. بیمه‌های سلامت قوی، مراقبت‌های سلامتی طولانی مدت، بودجه‌ی بازنشستگی، و بیمه‌ی بیکاری کشور آلمان از جمله نقاط قوت این کشور به‌حساب می‌آیند. اگر دارای ویزای شینگن هستید کشور آلمان می‌تواند اولویت اول شما برای مهاجرت باشد.
فرانسه، ترکیب زیبایی، هنر و فرهنگ
اگر به دنبال زندگی در کشوری هستید که بتواند زیبایی‌های آمیخته با هنر و فرهنگ را در خود داشته باشد، به ‌شما کشور فرانسه را پیشنهاد می‌کنیم. فرانسه در دسته بندی‌های مختلف جهان، همواره در بالاترین لیست انتخاب مهاجران برای مهاجرت بوده است. فراموش نکنید که تحصیل در فرانسه نیز رایگان است و به‌ این ترتیب یکی از مقصدهای مهم تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به‌حساب می‌آید.
سوئیس، بهشت روی زمین، امنیت بالا و رفاه بسیار بالا
سوئیس کشوری است که در میان سایر کشورهای اروپایی می‌تواند بالاترین میزان درآمد سالانه‌ی کارکنان را به ‌خود اختصاص دهد. این کشور دارای تعادل کاری و سطح زندگی بسیار بالا و محیط بسیار زیبایی از نظر جغرافیای است و اغلب برای کسانی که قصد مهاجرت دارند جزء کشورهای محبوب برای مهاجرت به ‌حساب می‌آید. این کشور از نظر ساختار اجتماعی و شغلی شبیه کشور ایالات متحده آمریکا است. همانطور که می‌دانید مناظر بسیار زیبای این کشور باعث شده که مردم از آن به عنوان بهشت روی کره‌ی زمین نام ببرند. این کشور معروف به‌ کشور صلح جو است و در مناسبات جهانی اغلب دارای سابقه‌ی کهن در ایجاد روابط بر پایه‌ی صلح و روابط دوستانه در میان کشورهای دیگر بوده است. مردم این کشور دارای رفتار بسیار دوستانه و مثبت با سایر کشورهای جهان هستند. از هر چهار نفر سوئیسی یک نفر مهاجر است. به ‌دلیل داشتن ثبات اقتصادی، امنیت شغلی، امنیت اجتماعی، سیستم آموزشی عالی، و همینطور ارائه‌یث خدمات درمانی بسیار بالا از جمله اولویت‌های مهم مردم کشورهای جهان برای مهاجرت به‌حساب می‌آید.
فنلاند، هزینه آموزش بسیار پایین و رفاه بسیار بالا
یکی دیگر از کشورهایی که کمتر اسم آن را می‌شنویم اما باید به‌شما بگوییم دارای شرایط بسیار بی نظیری برای فعالیت و مهاجرت ایرانیان به‌حساب می‌آید، کشور فنلاند است. کشور فنلاند اخیراً شرایط مهاجرت‌پذیری و همینطور پذیرش داوطلبان تحصیلی خود را آسان‌تر کرده است. به ‌یاد داشته باشید کشور فنلاند دارای هزینه‌های آموزشی بسیار پایین است که در سطوح بالاتر می‌تواند شامل کمک هزینه‌های بسیار مناسب برای دانشجویان هم باشد. همچنین اگر بخواهیم یک جاذبه‌ی توریستی از کشور فنلاند را به ‌شما معرفی کنیم، باید بگوییم که پدیده‌ی شفق قطبی یکی از زیباترین وقایع طبیعی است که در آسمان اتفاق می‌افتد و به ‌راحتی از کشور فنلاند قابل رویت است.
دانمارک، مکانی امن برای سرمایه گذاری با طبیعت بکر
دانمارک از جمله کشورهای محبوب اسکاندیناوی برای مهاجرت به‌ شمار می‌آید. دانمارک یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی است که ثبات سیاسی و اقتصادی بالایی دارد. این کشور دارای قوانین آسان و البته کاملاً شفاف است. به ‌همین علت دانمارک می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند از لحاظ اقتصادی در این کشور سرمایه گذاری کنند، مکان امنی باشد.
ترکیه: کشوری همسایه، مسلمان و هزینه پایین برای زندگی و مهاجرت آسان
کشور ترکیه به دلیل همسایگی با برخی از شهرهای ایران و زبان ترکی استانبولی یک گزینه بسیار رایج است. در سال‌های اخیر شاهد مهاجرت بسیاری از هم وطنان خودمان به کشور ترکیه بوده‌ایم. هزینه زندگی در ترکیه بسیار پایین‌تر از هزینه در اروپا یا آمریکا است و این هزینه بسیار نزدیک به هزینه زندگی در ایران است. مردمان مسلمان، نزدیگی فرهنگی با کشورمان ایران سبب می‌شود که بعد از مهاجرت به ترکیه چندان احساس غربت نکنید، هر روزه پروازهای متعددی از تهران یا تبریز به مقصد استانبول وجود دارد.
این کشورها تنها چند مورد از میان کشورهای مناسب برای مهاجرت بود که ما به ‌آنها اشاره کردیم. همانطور که قبلاً نیز اعلام کرده بودیم، آنچه که باعث می‌شود کشوری برای شما از نظر مهاجرت کشور محبوب و مناسبی به ‌حساب بیاید، ‌شرایطی است که شما قبل از رفتن و بعد از رفتن در آنجا برای خود ایجاد خواهید کرد. به ‌یاد داشته باشید مهم‌ترین مسأله آرامش شما و داشتن امنیت شغلی و زندگی برای خود و همین طور خانواده‌تان است.

این مطلب در تاریخ چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .