ویزا مهاجرت

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

وقتی که صحبت از زندگی و اقامت در کشوری دیگر میشود، اولین انتخاب بیشتر افراد کانادا است. شاید برای این باشد که این افراد می دانند در کانادا فرصت های بیشماری برای بالابردن کیفیت زندگی و موقعیت شغلی آنان وجود دارد، و از طرفی دیگر شهرهای کانادا همیشه در لیست بهترین شهرهای دنیا قرار دارند.
با این حال باید دید که آیا اقامت در این کشور برای شما مناسب است یا نه؟ در این مقاله سعی می کنیم بیشتر به مزایا و معایب ریز ولی مهم در مهاجرت به کانادا بپردازیم تا در آخر شما بتوانید نتیجه بگیرید که آیا زندگی در کانادا ارزش سختی های مهاجرت را دارد یا خیر؟

مزایای کانادا

کانادا از نظر قوانین محیطی، امنیت و آرامش همیشه در حال رشد و توسعه است و از انجایی که مانند بعضی از همسایه های خود مشغول رسیدگی به جنگ در عراق و افغانستان و.. نیست از طرف تروریست داخلی یا خارجی هم تهدیدی آن را شامل نمی شود.

مردم کانادا به خونگرم و مودب بودن معروف هستند و اگر شما قصد مهاجرت دارید بد نیست بدانید که مردمانی مهمان نواز آنجا زندگی می کنند.

سیستم تحصیلات و خدمات درمانی کانادا بالاترین استانداردهای دنیا را دارد به طوری که حتی کسانی که در بریتانیا زندگی می کنند هم سیستم تحصیلی و خدمات درمانی کانادا را بیشتر قبول دارند نا کشور خود، و دیگر مزیت آن این است که دولت کانادا امتیازات ویژه ای را برای خانواده های مهاجر در نظر گرفته است و افراد مهاجر با خانواده می توانند با دغدغه کمتری با این کشور نقل مکان کنند و این مطلب ثابت شده است که هر کسی که با خانواده به کانادا سفر کرده از موفقیت بیشتری نسبت به کسی که تنها مهاجرت کرده برخوردار شده است.

اقتصاد کانادا مانند برخی از کشورهای همسایه اش در بحران گرفتار نشده و دلار کانادا همچنان ارزش بالایی دارد و در بازار کار آن همیشه برای افراد تازه جائی وجود دارد. کانادا دارای امکانات عمومی بسیار زیادی مانند کتابخانه ها، پارک و مراکز تفریحی است و همه شهروندان حق استفاده از آنها را دارند.

 
معایب مهاجرت به کانادا

اولین موردی که شاید زندگی در کانادا را کمی سخت کند آب و هوای این کشور است، در فصل سرما اغلب مناطق این کشور بسیار سرد و یخ میشود و ممکن است مهاجران را به سختی بیندازد، مناطق جنوب و غرب کانادا از آب و هوای معتدلتری برخوردار است، میتوان گفت بهترین آب و هوا را شهر ونکوور دارد ولی این شهر خالی از مشکل هم نیست. کاریابی در ونکوور به مراتب سخت تر و هزینه های زندگی بالاتر است.
قبل از مهاجرت به کانادا پروسه دریافت ویزا نیز ممکن است طاقت فرسا باشد هر کسی در این پروسه باشد یا آن را گذرانده باشد می داند که این روند استرس زا و وقت گیر است. با این حال پس از اتمام این مراحل و مشکلات به این نتیجه خواهید رسید که ارزشش را دارد و اغلب کسانی که مدارکشان کامل است فرصت زندگی را پیدا خواهند کرد. با اینکه پروسه دریافت ویزا کمی سخت و استرس زا است ولی با این وجود متقاضیان را برای مهاجرت به کانادا دلسرد نکرده است.

مالیات در کانادا شاید در ابتدا برای برخی افراد بالا باشد، می توان با تغییر و بهبود نحوه زندگی آن را کاهش داد، بنابراین پیشنهاد می دهیم افرادی که تازه به این کشور نقل مکان کرده اند و با سیستم مالیاتی کانادا آشنا نیستند با یک حسابدار مشورت کنند تا هزینه هایی که ممکن است مالیات را بالا ببرد از ابین ببرند.

کانادا کشور ارزانی نیست و دارای دلار با ارزشی است و هزینه مسکن در این کشور مخصوصا در مناطق محبوب آن بالا است، ما که در کشور خودمان هم وضعیتی مشابه را داریم شاید برایمان خیلی سخت نباشد ولی بدانید که شما حتما نیاز به یک شغل و درآمد خواهید داشت.

فاصله و مسافت کانادا با ایران بسیار زیاد است و ممکن است این فاصله مخصوصا برای افرادی که تنها مهاجرت می کنند سخت باشد.

با وجود تمامی نکاتی که از مزایا و معایب کانادا وجود دارد کفه سنگین ترازو سمت مزایای آن است. ولی کانادا پیچیدگی های خاص خودش را دارد و ما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه خانه دوم یا اول شما شود یک سفر تفریحی به آنجا داشته باشید.

این مطلب در تاریخ چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .