ویزا مهاجرت

چگونه ویزا بگیریم؟

مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن و مراحلی که باید برای دریافت آن بگذرانیم، موضوعاتی است که اکثر مسافران اروپا باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشند.
به گزارش سرویس بازار ایسنا، مجموعه ویزا پارت در یادداشتی مراحل دریافت ویزا را برای علاقه‌مندان مطرح کرد.
دعوتنامه خانوادگی، کاری، سایر… / سفر توریستی
سفر به محدوده شینگن بایستی بر اساس دعوت یکی از دوستان یا اعضای خانواده، یک شرکت، یک سمینار یا دانشگاه یا موسسه دیگر باشد.
مثلا اگر از اعضای خانواده یا دوستان شما فردی در یک کشور در محدوده شینگن زندگی می‌کند، می‌تواند برای شما دعوتنامه ارسال کند تا شما برای دیدار دوستان خود بتوانید ویزا بگیرید و به آن کشور سفر کنید.
در صورتی که دعوتنامه ندارید می‌توانید درخواست سفر توریستی کنید. البته برای قبول چنین درخواستی معمولا لازم است قبلا سفرهای خارجی متعددی کرده باشید تا نشان داده شود که شما در زمینه سفرهای توریستی فعال هستید. فرانسه یکی از کشورهایی است که ویزای توریستی به مسافران ارائه می دهد که مسافران علاقه دارند به‌صورت تکی و خارج از تورهای آژانس‌های مسافرتی به فرانسه سفر کنند، می‌توانند وقت سفارت فرانسه به‌صورت توریستی درخواست دهند و مدارک خود را در روز وقت ارائه دهند.
پرکردن فرم‌های مربوطه
یکی از مهم‌ترین فرم‌ها، فرم استاندارد ویزای شینگن است که در تاپیک راهنمایی درباره فرم ویزای شینگن درباره آن مفصلا بحث شده است.
سپس بسته به نوع ویزای درخواستی نیازمند هستید فرم‌های دیگری را نیز پرکنید. این فرم‌ها هر کدام به سفارت مربوطه بستگی دارد و در سایت آن سفارت موجود است.
گرفتن وقت مصاحبه از سفارت مربوطه
معمولا می‌توانید از طریق تلفن یا ایمیل از سفارت مورد نظر خود وقت ملاقات درخواست کنید . این وقت ملاقات حداکثر باید ۳ ماه قبل از تاریخ سفر شما باشد و نه بیشتر که پارت ویزا برای دریافت وقت ویزا از جمله وقت سفارت ایتالیا به شما کمک می‌کند.
حضور در سفارت و ارائه مدارک و فرم‌های لازم
هر سفارت برای صدور ویزا نیاز به مدارکی دارد. این مدارک به نوع ویزای درخواستی شما نیز بستگی دارد.
عموما نیاز به عکس، کپی پاسپورت، شناسنامه، سند ملکی و … دارید و  از روز مصاحبه تا گرفتن پاسخ از سفارت بین ۲ تا ۴ هفته زمان لازم است.
مدارک برای گرفتن ویزای شینگن
مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن شامل شناسنامه ، کارت ملی، گذرنامه، سه قطعه عکس رنگی، سند ملک مدارک مربوط به شغل و مدارک مربوط به منابع مالی، پرینت حساب بانکی، مدارک مربوط به بیمه تامین اجتماعی، سند ملکی به نام شخصی که تقاضای ورود به منطقه شینگن را دارد. البته مدارک هر کشور به شکل متفاوت است. برای مثال اسپانیا باید بعضی از مدارک به اسپانیایی ترجمه شود یعنی شما پس از دریافت وقت سفارت اسپانیا به دارالترجمه‌های رسمی برای ترجمه به مدارک به زبان اسپانیایی مراجعه می‌کنید.
ویزای D- (National Visas)
این ویزا برای دانشجویان، تجار یا کسانی که برای مدت‌زمان مشخصی قصد دارند در ناحیه شینگن اقامت داشته باشند صادر می‌شود. ویزای نوع D هم می‌تواند یک‌بار ورود باشد. ویزای یک‌بار ورود نوع D برای کسانی صادر می‌شود که به دلایل مشخص مانند خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره‌ای تعیین‌شده در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن را دارند و پس از آن به کشور خود بازمی‌گردند.
با در اختیار داشتن ویزای چند بار ورود نوعD، بدون نیاز به اخذ روادید دیگری می‌توان به‌ تمامی کشورهای ناحیه شینگن بدون محدودیت سفر کرد .کشورهای متعددی از کشورهای حاضر در حوزه شینگن به مراجعان خود برای امنیت بیشتر ویزای ملی آن کشور را می‌دهند یکی از این کشورهای یونان است که به مسافرانی  که می‌خواهند بالای ۹۰ روز در سال اقامت داشته باشند، ویزای ملی این کشور را ارائه می‌کند . برای دریافت ویزای ملی یونان ابتدا باید نسبت به دریافت وقت سفارت یونان اقدام کنید.
شرایط برای گرفتن ویزای نوع D
دانشجویان بین‌المللی که برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی برای مدتی مشخص ( که کمتر از یک سال است) به ناحیه شینگن سفر می‌کنند.
دانشجویان بین‌المللی که قصد شروع تحصیل در یکی از دوره‌های تحصیلی کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند. به این گروه ویزای یک‌ساله اعطا می‌شود که برای اقامت بیشتر قابل تمدید است.
کار علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر در هریک از کشورهای اتحادیه شینگن. این ویزا با توجه به بررسی سوابق فرد و اعضای خانواده‌اش صادر می‌شود.
متخصصانی که با هدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود به ناحیه شینگن سفر می‌کنند.
هنرمندان، ورزشکاران یا هر حرفه تخصصی دیگری در این گروه قرار می‌گیرند.
موارد اضطراری که فرد به دلیل وضعیت پزشکی برای مدت مشخصی قادر به ترک ناحیه شینگن نباشد

 

این مطلب در تاریخ جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .